Ara:

Tarımsal Sulama Solar Sistemler

Tarımsal sulama amaçlı kullanılacak güneş enerji sistemleri kuruyoruz.

Off Grid Sistemler

Elektrik bağlantısının verimsiz, dayanıksız, imkansız olduğu yerlerde şebekeden bağımsız (Off Grid) sistem kurulumları yapıyoruz

Solar Sulama Pompaları

Güneş Enerjisi ile Çalışan Solar Su Pompaları, Solar Pompa. solar pompa, güneş enerjili pompa, Solar Pompa Sürücü, Dalgıç Solar Pompa Sistemleri, solar dalgıç pompa fiyatları, dalgıç pompa fiyatları,Solar Sulama Pompaları. Solar pompa güneş enerjisi ile sulama yapmayı sağlayan bir üründür. Güneş ışığı altında çalışır ve akü kullanmadan doğrudan güneşten elde edilen elektriği pompa için kullanarak su pompası görevi yapar.

Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ile Çalışan solar sulama pompaları dan haberiniz var mı? Artan mazot maliyeti ve yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle artık güneş enerjisi paneli ile yani solar panel ile tüm pompalar çalışmaktadır.

Son elektrik zamları ile birlikte tarımsal sulamada elektrik kullanımı artık çok maliyetli hale geldi. Üreticilerin en büyük gideri konumundaki sulama için elektrik tüketimi yerine artık üreticiler güneş paneli sistemi yani güneş enerjili sulama sistemi ne geçmeye başladır.

Bu nedenle üreticiler, daha az maliyetli olduğu ve sadece kurulum maliyeti ile 25 Yıl Ekonomik Ömre sahip olduğu için Güneş Paneli ile çalışan  Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurmaya başladılar

Güneş Enerjisi İle Çalışan Solar Pompalar

Bilginiz olsun Artık tarımsal sulamalarda güneş enerjili pompalar kullanılmaktadır. Eğer mevcutta bir pompa ile sulama yapıyorsanız güneş enerjili sulama sistemine dönüştürebiliyoruz.

Sizin ihtiyacınıza göre hesaplamalarımızı yapıyoruz. Size uygun pompa seçimi ve solar enerji sistemini birleştiriyoruz.

Artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle tarımsal sulamada güneş enerji paneli nin ürettiği enerji ile dalgıç pompalar çalıştırılmaktadır. 1 Hp yani 1 beygir dalgıç pompalardan tutunda 175 hp (175 beygir) dalgıç pompalara (1 hp, 2 hp, 3 hp, 5 hp, 7.5 hp, 10 hp, 15 hp, 20 hp, 30 hp, 40 hp, 50 hp, 75 hp, 100 hp, 125hp, 150hp, 175hp) kadar tüm dalgıç pompalar güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülmektedir.

Bu nedenle Türkiye’nin çoğrafi şartları dikkate alındığında sabah 08.15 ile akşam 18.00 arası pompalar solar panellerin ürettiği enerji ile çalıştırılması sağlanmaktadır.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Faydaları

– Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.

– Doğru ürünler ile iyi bir sistem kurmanız durumunda 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.

– Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında yatırım maliyetini 4,5 – 5 yılda çıkarmaktadır. Sistem maliyetini 5 yılda amorti eder.

– Sulama Dönemleri olan Nisan – Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.

– Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.

– Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.

– Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.

– Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayasınız ki?

Firmamız tarafından edineceğiniz tarımsal sulama paketleri içinde, sulama sistemlerinde bulunan makine ve ekipmanların tamamı bulunmaktadır.

Ev İçin Güneş Enerjisi

Ev İçin Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi 500 watt 1 kw 2 kw 2.5 kw 4 kw 5 kw

Bu sayfamızda ev için güneş enerjisi elektrik üretimi, solar panel fiyatları, ev tipi güneş enerjisi fiyatları, 500 watt ev için güneş paneli, 1 kw ev için güneş enerjisi, 2 kw ev için güneş enerjisi, 2.5 kw ev için güneş enerjisi, 3 kw ev için güneş enerjisi, 4 kw ev için güneş enerjisi, 5 kw ev için güneş enerjisi, güneş paneli fiyatları, solar panel fiyatları, güneş enerjisi maliyeti hakkında olacaktır.

2018 Yılı itibariyle Ev çatılarında, apartman çatılarında güneş paneli ile ev için güneş enerjisi elektrik üretimine onay verilmiştir. 12 Mayıs 2019 tarihinde ise Aylık Mahsuplaşma uygulaması getirilerek üretim fazlası elektriğin anlaşma yapılması durumunda elektrik satışının önü açılmıştır.

Bu yazımızda Ev için güneş enerjisi elektrik üretimi, Enerji Sistemleri Karlı Mı?,Güneş Enerji Maliyeti ve Getirisi (Kazanç nedir?), Nasıl Başvurulur?, Güneş Paneli Fiyatları gibi konular hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Ev İçin Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Ev için güneş enerjisi Çatı Üstü güneş enerji sistemi amacı evlerin kendi elektrik ihtiyacı için olan elektrik enerjilerini üretmeyi sağlamak fazla üretimde, enerjideki dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla elektrik dağıtım kurumlarına elektriği satmaktır.

Artıktık evinizin elektrik ihtiyacı için çatıda güneş paneli ile güneş enerjisi elektrik üretim sistemi kurabilirsiniz. Üstelik elektrik dağıtım kurumları ile yapılacak anlaşma sonrasında üretim fazlası elektriği şebekeye satabilirsiniz.

Ev için Güneş Enerji Sistemleri

Bir evin tüm enerji ihtiyacı Solar Enerji Panelleri ile sağlanabilir mi? Evet, evinizde kullandığınız tüm elektronik cihazları güneş enerji panellerinin ürettiği enerji ile çalıştırmanız mümkündür.

İhtiyacınız olan güneş enerjisi sistemleri için elektrik faturasını detaylı olarak incelemelisiniz.

Elektrik Faturasında yer alan detaylı bilgi;

  • Günlük ortalama enerji tüketimi
  • Aylık ortalama enerji tüketimi
  • Kullanım saatleriniz ( Gündüz kullanım, gece kullanımı gibi)
  • Elektrik tüketimi için bir kw başına ödediğiniz fiyat

Yukarıdaki detaylı çalışma sonrasında ev için güneş enerjisi ait enerji ihtiyacınızı, bir gün içinde elektrik kullanımının gece saatlerinde mi yoksa gündüz saatlerinde mi yoğunluğunu çıkartabilir bu sayede toplam enerji ihtiyacınızı elde edebilirsiniz.

Ev için Güneş Enerji Sistemleri Karlı Mı?

Ev için Solar Sistemlere yapılan yatırım kendi maliyetini karşılaması yani yatırım amortisman süresi 7.5 yıl civarı olmaktadır. Güneş paneli yatırımlarında ekonomik ömür ise 25 yıldır.Özetle 25 yıllık bir yatırım kendi maliyetini 7.5 yılda çıkarmaktadır.

Solar Enerji amortisman süresini etkileyen unsurlar;

  • Enerji maliyetleri
  • Türkiye coğrafi konumu ( Güneşlenme Süresi)
  • Döviz piyasasında meydana gelen hareketlenmeler ( solar paneller, inverterler usd kuruna göre satılır)
  • Elektrik Satışı

Şebeke uyumlu güneş enerjisi elektrik üretimlerinde elektrik faturalarına zam yapılması durumunda bile sizi etkilemiyor. Çünkü mahsuplaşma amacıyla yapılan elektrik satışı da elektrik kw tutarı ile aynı olmak zorunda.

Kısaca elektriği 71 kuruştan alıyorsanız mahsuplaşma amacıyla sizin satışınız da 71 kuruştan yapılıyor.

Özet: Uzun vadeli bir yatırım olarak güneş enerjisi sistemleri ile bir evin tüm elektrik ihtiyacı sağlanabilir, üretim fazlası elektrik elektrik kurumlarına satılabilir.

İstanbul’da gayrimenkul yatırımı yaptığınızı ev aldığınızı düşünün, evinizi kiraya verdiniz ve kira geliri elde ediyorsunuz. Yaklaşık 16 yıl evinizden elde edeceğiniz kira geliri evinizin maliyetini çıkarmaktadır.

Halbuki güneş enerjisi elektrik üretim sistemlerinde 25 yıllık bir yatırım karşılığında 7.5 yılda tüm maliyetini karşılamaktadır.

Zayıf Akım Sistemleri

Solar sistem Fabrika proses otomasyonu başta olmak üzere Akıllı Ev otomasyonu, yangın otomasyonu, kapalı devre kamera sistemleri, profesyonel ses ve görüntü sistemlerine ait işleri projelendirme, malzeme tedariği ve uygulama olarak anahtar teslimi ile yapıyoruz.